THOMAS Cup

1) GROUP Stage (Preliminary Round)

A. Day-1 : 11 May 2008 / Sunday (three sessions)

-session 1 (starting time : 08.00 local time)Group A : China vs Nigeria (court 1)Group C : Denmark vs New Zealand (court 2)

-session 2 (starting time : 13.00)Group B : Malaysia vs England (court 1)Group D : Indonesia vs Thailand (court 2)

-session 3 (starting time : 18.00)Group A : Canada vs Nigeria (court 1)Group C : Japan vs New Zealand (court 2)

B. Day-2 : 12 May 2008 / Monday (three sessions)

-session 1 (08.00)Group B : South Korea vs England (court 1)Group D : Germany vs Thailand (court 2)

-session 2 (13.00)Group A : China vs Canada (court 1)Group C : Denmark vs Japan (court 2)

-session 3 (18.00)Group B : Malaysia vs South Korea (court 1)Group D : Indonesia vs Germany (court 2)

2) PLAY-OFF Stage (13 May 2008, Tuesday) — 2 sessions

session 1 (starting time : 13.00)-Play-off 1 : C3 (third position of group C) vs D2(runner-up of group D) – court 1-Play-off 2 : C2 vs D3 (court 2)

session 2 (18.00)-Play-off 3 : A2 vs B3 (court 1)-Play-off 4 : B2 vs A3 (court 2)

3) QUARTER FINAL (14 May 2008, Wednesday) — 2sessions

session 1 (13.00)-QF1 : Group A Winner vs Play-off 1 winner (court 1)-QF2 : Group B Winner vs Play-off 2 winner (court 2)

session 2 (18.00)-QF3 : Group C Winner vs Play-off 3 winner (court 1)-QF4 : Group D Winner vs Play-off 4 winner (court 2)

4) SEMI FINAL (16 May 2008, Friday – 18.00)

-SF1 : Winner of QF1 vs Winner of QF2 (court 2)-SF2 : Winner of QF3 vs Winner of QF4 (court 4)

5) FINAL (18 May 2008, Sunday – 18.00) Winner of SF1 vs Winner of SF2 (court 2)

UBER Cup

1) GROUP STAGE (Preliminary Round)

A. Day-1 (11 May 2008, Sunday) — three sessions

-session 1 (08.00)Group W : China vs USA (court 3)Group Y : Malaysia vs New Zealand (court 4)

-session 2 (13.00)Group X : South Korea vs South Africa (court 3)Group Z : Japan vs Netherlands (court 4)

-session 3 (18.00)Group W : Germany vs USA (court 3)Group Y : Denmark vs New Zealand (court 4)

B. Day-2 (12 May 2008, Monday) — three sessions

-session 1 (08.00)Group X : Hongkong vs South Africa (court 3)Group Z : Indonesia vs Netherlands (court 4)

-session 2 (13.00)Group W : China vs Germany (court 3)Group Y : Malaysia vs Denmark (court 4)

-session 3 (18.00)Group X : South Korea vs Hongkong (court 3)Group Z : Japan vs Indonesia (court 4)

2) PLAY- OFF Stage (13 May 2008, Tuesday) — 2sessions

session 1 (13.00)-Play-off 1 : Z2 vs Y3 (court 3)-Paly-off 2 : Y2 vs Z3 (court 4)

session 2 (18.00)-Play-off 3 : W2 vs X3 (court 3)-Play-off 4 : X2 vs W3 (court 4)

3) QUARTER FINAL (14 May 2008, Wednesday) — 2sessions

session 1 (13.00)-QF1 : Group W Winner vs Play-off 1 winner (court 3)-QF2 : Group X Winner vs Play-off 2 winner (court 4)

session 2 (18.00)-QF3 : Group Y Winner vs Play-off 3 winner (court 3)-QF4 : Group Z Winner vs Play-off 4 winner (court 4)

4) SEMIFINAL (15 May 208, Thursday – 18.00)

-SF1 : Winner of QF1 vs Winner of QF2 (court 2)-SF2 : Winner of QF3 vs Winner of QF4 (court 4)

5) FINAL (17 May 2008, Saturday – 18.00)Winner of SF1 vs Winner of SF2 (court 2)